Ładowanie strony
KinoTV

AKTUALNOŚCI

10.06.2020 r.

Czas wrócić do kina! „Obrazy bez autora” od 12 czerwca na dużych ekranach

Obrazy bez autora

Nagrodzona w Wenecji i nominowana do Oscarów oraz Złotych Globów, oparta na faktach opowieść o miłości i marzeniach wplecionych w tryby wielkiej historii już od 12 czerwca 2020 r. w kinach. 

Po ośmiu latach artystycznego milczenia czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”) powraca zrealizowanym z rozmachem filmem opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera pt. „Obrazy bez autora”.

Obrazy bez autora Obrazy bez autora

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband. 

Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i o wyzwalającej mocy sztuki. 

„Obrazy bez autora” były nominowane do Oscarów i Złotych Globów w kategorii najlepszych film nieanglojęzyczny. Film zdobył na Festiwalu w Wenecji nagrody Arca Cinema Giovani i Leoncino d’Oro Agiscuola.

Obrazy bez autora

ZOBACZ RÓWNIEŻ